Hizmetler

Freelance çalışma şekli ile hizmet verdiğim grafik tasarım, web tasarım ve profesyonel fotoğraf çekimi alanları hakkında bilgi ve anlatımlar içermektedir.
Freelance Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Hizmetleri

Grafik tasarım, tipografi, görsel ve fikrin bir arada harmanlanması işlemidir. Bu harmanlanma işlemiyle, kitle üzerinde mesaj oluşturarak iletişim kurulmaktadır.

Günümüzde grafik tasarım başımızı çevirdiğimiz her noktada. Cadde de yürürken gözümüze ilişen bir ilanda, elimizden düşmeyen cep telefonlarının tüm görsel temalarında, kahvemizi yudumlarken kapağını çevirdiğimiz bir kitapta, yaptığımız alışverişi kredi kartı ile ödemek istediğimizde… Kısaca “grafik tasarım her yerde” demek mümkün.

Yaşadığımız hayatta her yerde karşımıza çıkan grafik tasarımın kurum ve kuruluşlar içinde önemi büyüktür. Profesyonel iş hayatında kullanılan logo, broşür, katalog, etiket, ambalaj v.b grafik tasarım kalemleri, firmaların özgün ve farkındalıklarını oluşturdukları kitleler için büyük rol üstlenirler. Dolasıyla bu hizmetlerin oluşturulmasında bilgi ve beceri ön plana çıkmalıdır.

Profesyonel grafik tasarım hizmeti veren birinin görevi, kullanmış olduğu program ne olursa olsun hedef kitle için etkili görsel iletişim oluşturmaktır. Mesajı kitleye iletmek için planlama, detaylı analiz ve görsel çözümler yaratabilmelidir.

Bu bilgiler ışığında ve bilincinde sürdürmekte olduğum freelance grafik tasarım hizmetine ait hizmet çeşitleri şöyledir;

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımını kurum ya da kuruluşun görünen yüzü, duruş ve davranışının, karakterinin oluşturulması olarak adlandırabiliriz. Çizdiği belirli sınır ve kalıplarla kendini hedef kitle üzerinde ifade etmesidir.

Kurumu temsil eden geniş bir yelpazedeki her malzeme, basılı ya da dijital ürün bu kapsam içine girer. Oluşturulan Kurumsal Kimlik Klavuzunda bu kapsam genişletilerek her bir materyal tek tek tasarlanıp sınırları çizilir. Kuruma özel oluşturulan renk kartı ile her baskı aşamasında ya da dijital mecralarda bütünlük sağlanması hedeflenerek aynı rengin kurumu temsili sağlanır. Özetle kurumsal kimlik tasarımı, kurumun bütünlüğünü tasarlamaktır.

Kurumun prestijinde ve bilinirliğinde etkin rol alan kurumsal kimlik tasarımını oluşturan başlıca materyaller şöyledir;

 • Logo Tasarımı
 • Kartvizit Tasarımı
 • Antetli Tasarımı
 • Zarf Tasarımı
 • Dosya Tasarımı
 • Bloknot Tasarımı
 • Fatura, Makbuz, İrsaliye Tasarımı
 • Kurum İçi Personel Giyim Tasarımı
 • Araç Giydirme Tasarımı
 • Bina Giydirme Tasarımı
 • Web Tasarımı
 • Mailing Tasarımı
 • Bülten, Duyuru, İlan Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı nedir, nasıl olmalıdır, nelerden oluşur, nelere dikkat edilmelidir gibi sorunları cevaplandırdıktan sonra nasıl hizmet verdiğimize gelecek olursak;

 • İrtibata geçtiğimiz müşteri ya da yetkilinin kurumsal kimlik tasarımı için hangi materyallere ihtiyaç olduğu belirlenir. Alınan brief doğrultusunda hedef kitle, rakip ve sektöre ait gerekli analiz işlemleri yapılır.
 • Alternatifli şekilde çeşitli kurumsal kimlik tasarımları gerçekleştirilip onaya sunulur. Varsa çalışma için gerekli görülünen revizasyon işlemleri yapılır.
 • Onaylanan çalışma Kurumsal Kimlik Klavuzu şeklinde hazırlanıp hem dijital hemde basıma uygun dökümantasyon müşteri ya da yetkiliye sunulur.

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı kurum ya da kuruluşun ürün ve hizmetleri, profili ve vizyonu hakkındaki bilgilerini basılı ya da dijital olarak sunumunun tasarlanmasıdır. Gerçekleştirilen bu tasarımın kurumun kurumsal kimliğine uygun, hedef kitleye yönelik bir şekilde yapılması prestij ve bütünlük için önem teşkil eder. Tüm ürün ve hizmetin bir arada sunulması aynı zamanda pazarlama ayağı içinde oldukça önemlidir. Bu sayede tanıtımı hızlı ve kolay yönden sağlanmış olur.

Genelde broşür tasarımı ile karıştırılan katalog tasarımı, daha çok sayfalı ve basımında özel kesim gibi teknikler kullanılmaktadır. Basılacak bir katalog için tasarıma başlamadan katalog basımı irdelenmeli ve mümkünse kağıt seçimi yapılmış olmalıdır. Kağıt seçimi kullanılacak renkler bakımından önem teşkil etmektedir. Örneğin ekstra renk kullanılacaksa seçilen kağıda göre renk seçilmelidir. Dijital olarak ise daha çok PDF formatında kullanımı tercih edilmektedir. Bu sayede tüm mecralarda hem gönderimi hemde kullanımı oldukça kolay hale gelmektedir. Firma ister kendi web sitesinde, ister mail gönderimi ile isterse de WhatsApp gibi platformlarda dijital katalog tasarımını kolaylıkla gönderebilmektedir.

İyi bir katalog tasarımını oluşturan ana etmenlerden biri de profesyonel fotoğraf çekimidir. Oluşturulan katalogda ürünlerinizin doğru ve çarpıcı şekilde görünüyor olması ürün – müşteri ilişkisini pekiştirerek kataloğu inceleyen kişinin ürünleriniz üzerindeki etkisi arttırmış olacaktır. Bu etki sayesinde ürünle iletişimi artan müşterinin markanız ile teması gelişecektir. Görselliğin kurumsal firmalar için önemini arttırdığı şu günlerde, katalog içerisinde kullanılacak ürün fotoğraflarının doğru açı, ışık, pozlama ve tekniklerle çekiliyor olması kuşkusuz ürün ve marka değerinizi arttıracaktır. Sektördeki rekabet gücünüzün artması için kısa vadeli, kalitesiz ve özgün olmayan fotoğraflar yerine, profesyonel olarak çekilen ürün fotoğraflarını kullanarak ürünlerinizi taçlandırabilirsiniz.

Profesyonel katalog tasarımı nelerden oluşur, nasıl olmalıdır, neden önemlidir gibi soruları cevapladıktan sonra kısaca nasıl hizmet verdiğimize değinecek olursak;

 • Yapılacak katalog tasarımı için gerekli içeriği ve briefi müşteri ya da yetkiliden talep ederek işe başlanır. Kurum, ürün ve hizmetler hakkındaki metinler ve bunlara ait fotoğraflar tasarım aşamasında kullanılacağı için gerekli içeriklerdir.
 • Ürün ya da hizmete ait fotoğraflar yoksa müşteri ya da yetkiliye profesyonel fotoğraf çekimi için fiyat teklifi oluşturulur.
 • Hazırlanan katalog tasarımı çalışmaları alternatifli olarak sunulur. Eğer varsa gerekli revizasyonlar yapılr.
 • Onaylanan katalog tasarımının basımı olacaksa, anlaşmalı matbaa üzerinden fiyat teklifi alınır. Onaylanan teklif sonrası işin basımı takip edilerek teslimatı gerçekleştirilir. Dijital katalog tasarımı hizmeti için bu formata uygun şekilde dökümantasyon hazırlanıp müşteri ya da yetkiliye iletilir.

Ambalaj ve Etiket Tasarımı

Etiket ve ambalaj bir bütün gibi gözükselerde aslında iki farklı tanım ve nesnedir. Etiket, yapışkanlı ya da yapışkansız materyalde ürünün niteliği, niceliği, tüketim koşulları gibi bilgilendirmeleri içermektedir. Etiket tasarımı ise bu bilgilerin ürünün hedef kitlesi ve üretici firmanın kurum kimliği göz önüne alınarak tasarlanmasıdır. Etiket çeşidi kullanılan ürünün niteliğine göre değişmektedir. Örneğin kendinden yapışkanlı etiket için buzdolabında saklanacak bir ürüne kullanıcak kağıt cinsi opp olmalıyken, kırtasiye ürünlerinde kullanılacak etiketin kağıt cinsi kuşe olabilir.

Etiket tasarımı kullanılan ambalajı ile bütünleşmelidir. Ambalaja uyumlu özel kesim, kağıt seçimi, renk ve tasarım uyumu bu bütünlüğü sağlayan faktörlerdir. Bir beyaz peynir etiketinin özellikleri ile sıvı savun etiketinin özellikleri bu sebeple aynı olamaz.

Etiket tasarımı ürüne kimlik kazandırır. Bu kimlik ile hedef tüketici arasında bir bağ sağlayarak satışa direk etki eder. Satışların artmasında önemli bir aktördür. Dikkat çekici, ürünü betimleyen, yaratıcı, tüketiciyi etkileyip iletişim kurabilen etiket tasarımı ürünü sattırır. Bu sebeple profesyonel etiket tasarımı hem etkin bir pazarlama faktörü hemde üretici için prestij aracıdır.

Ambalaj ise içerisindeki ürünün kutu, poşet, karton, plastik, cam, şişe, metal gibi materyallerle muhafaza ve hijyenini sağlar. Bu sayede ürün tüketiciye korunaklı bir şekilde ulaşmaktadır. Tüketicinin ürüne ilk teması ambalaj ile başlar. Kurulan bu temas ürünün alınımında etkin rol oynamaktadır. Bu sebeple hedef tüketici üzerinde kurulacak doğru iletişim satış faktörü için oldukça önemlidir.

Ambalaj tasarımı, ürüne giydirilen kıyafet gibidir. Ürünün kıyafetinin tasarımı ister kutu tasarımı olsun isterse plastik ambalaj tasarımı, ürünü betimlemekten uzak ve ürünle bütünleşmemiş ise amacına uygun değildir. Buda satışı ve üreticinin prestijini olumsuz etkiler. Kıyafetten yola çıktığımızda, tasarımı profesyonel olmayan ambalaj tasarımını baloya şortla gitmeye benzetebiliriz.

Ambalaj ve etiket tasarımı bütünlüğü sağlanmış, doğru renk ve tipografi kombinasyonunda olan ürün rafta fark yaratır.

Profesyonel ambalaj ve etiket tasarımı nasıl olmalıdır, nelerden oluşur, ürüne etkisi nedir gibi soruları cevaplandırdıktan sonra nasıl hizmet verdiğimizi belirtecek olursak;

 • İrtibata geçen müşteri ya da yetkiliden ambalaj ve etiket tasarımı yapılacak ürün hakkında brief alınır. Basımı için bıçak izi, ürün için gerekli yasal onaylar ve ürün logosunun varlığına göre fiyat teklifi oluşturulur.
 • Alınan bilgiler ışığında tüketici kitlesi ve rakip analizi yapılarak oluşturulan ambalaj ve etiket tasarımı müşteri onayına alternatifli olarak sunulur. Eğer gerek duyulursa revizasyon işlemi yapılır.
 • Basıma uygun şekilde çalışma hazırlanır. Müşteri ya da yetkili talebi üzerine anlaşmalı matbaa dan fiyat teklifi alınıp müşteriye iletilir. İşin onayı ile baskı aşaması kontrolü sağlanarak teslimatı yapılır.
Broşür Tasarımı

Broşür genelde kırımlı ya da tek parça şeklinde basılan, ürün ya da hizmetin tanıtıldığı, tek bir ürün grubu, kampanya, bilgi, davet, organizasyon gibi amaçlar için kullanılan reklam ürünüdür. Katalog ile benzerlik gösteren fakat çok daha az sayfadan ve daha sığı bir tanıtımı kapsamasından dolayı farklılık içermektedir. Broşür, el ilanı ile de benzerlik gösterse de kapsamı daha az olan, daha az ayrıntı ve içeriğe sahip olan el ilanı ile bu yönüyle ayrılmaktadır.

Broşür tasarımında eğer basım olacaksa kağıt ve kırım gibi teknik konular önceden belirlenerek kağıdın seçimi yapılmalıdır. Oluşturulacak mizanpaj bu kağıt seçimine göre ilerleyeceğinden dolayı bu durum önem teşkil eder. Verilmek istenen mesaj doğru metin ve görsellerle hızlı şekilde hedef kitleye iletilmelidir. Broşür tasarımı günümüzde sadece basım için değil, dijital formatta gönderim içinde tasarlanmaktadır. E-mail, sosyal medya ya da WhatsApp gibi platformlardan ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak isteyenler için dijital broşür tasarımı etkili bir tanıtım yöntemi sağlar.

Broşür tasarımı diğer tasarım ürünlerine oranla daha ekonomik bir seçenektir. Bu sayede ilgili hedef kiteleye hitap edip daha düşük maliyetle ürün ve hizmet tanıtımını yapma olacağı sunar.

 • Müşteri ya da yetkiliden hazırlanacak broşür tasarımı için logo, fotoğraf ve içerik hakkında brief istenir. Ürün ya da hizmete ait fotoğraflar yoksa profesyonel fotoğraf çekimi için fiyat teklifi sunulur.
 • Oluşan tüm içerikler sonrası hedef kitle ve rakip analizi yapılarak tasarım alternatifli şekilde gerçekleştirilip sunumu yapılır. Çalışmada revizasyon işlemi talep edilirse bu işlemler yapılır.
 • Basıma uygun şekilde broşür tasarımı hazırlanır. Müşteri ya da yetkilinin talebi oluşursa anlaşmalı matbaa dan teklif alınarak iletilir. Basım sırasında gerekli kontroller sağlanarak broşürün teslimi sağlanır.

Web Tasarım Hizmetleri

Şahıs, marka veya kurumun vermiş olduğu hizmet ya da ürünün tanıtımı için internet üzerinde yayınlanması sebebiyle tasarlanan arayüze web tasarım, tasarıma göre geliştirilen yazılımın oluşturulmasıyla sağlanan bütüne web sitesi denilir. Hazırlanacak web tasarımı öncesi kurumun kimliği, hedef kitle ve sektör analizi yapılır. Özgün, yaratıcı, modern ve kullanıcı deneyiminin ön planda olduğu arayüz tasarımı ile başlayan web tasarımı, arama motorlarına dost, mobil uyumlu, kullanımı oldukça basit yönetim panelinin yazılımı ile web sitesi tamamlanır.

Profesyonel web tasarımının global ve yenilikçi, tamimiyle özgün, sade, basit ve göz yormayan, kurumun kimliğine uygun ve bütünlük sağlayacı, ziyaretçi ihtiyaçlarına cevap veren ve kullanıcı deneyiminin yüksek olması gerekmektedir. Kurumsal ya da bireysel web tasarım için profesyonel bir web sitesi bu sebeple önemlidir. Yaşadığımız global çağa ayak uydurabilmek için ulaşabilirlik en önemli etkendir. Her dilde ve milletteki insanların size, hizmet ve ürünlerinize global ölçekte ulaşabilirliğini ise profesyonel web sitesi sağlar.

Türkiye nüfusunun yüzde 72’sinin kullandığı bir teknoloji olan internetten bir başka deyişle 62,07 milyon kişi faydalanmaktadır. Bu sayının yüzde 94’ünü mobil internet kullanıcısı oluşturmaktadır. Bu veriler ışığında internet kullanımının büyük oranının zaman içerisinde mobil kullanıma kaydığını görmek mümkündür. “Geliştirilecek web tasarımının mobil uyumlu olması ilk önemi teşkil eder” demek yanlış olmayacaktır. Kullanıcı deneyiminin mobilleşmesi, yapılacak web tasarımı için çağı yakalamak anlamına gelmektedir. Responsive tasarım bu noktada hem mobil hemde masaüstünde aynı tasarımı sunarak web sitesi deneyimini yükseltmektedir.

Arama motorları ve SEO açısından da mobil uyumlu web tasarımı önemlidir. Aranan kelimenin sıralamasında kelime mobil cihazdan yapılıyorsa, mobil uyumlu web sitesi mobil uyumlu olmayana göre üst sırada yer alır. Hedef kelimede bu fark bile sitenizin üst sıralarda olmasında ciddi rol oynayacaktır. Bu sıralama farkları ürün satışı ya da müşteri kazanımı açısından artı yönde etkiler doğuracaktır.

Bahsettiğim bu bilgilerle vermiş olduğum freelance web tasarım hizmet çeşitleri şöyledir;

Freelance Web Tasarım

Statik Web Tasarımı

Herhangi bir veritabanı barındırmayan, temeli HTML ve CSS e dayalı ve bu sebeple içeriğinin HTML kod yapısını bilen birinin düzenleyebileceği, sabit olan web sitesi çeşididir. Herhangi bir yönetim paneli olmadığı için ziyaretçi siteye her girdiğinde sabit aynı sayfaları görür.

Web sitesi güncellenmesi gereği olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler uygun fiyatı sebebiyle genellikle statik web tasarımı tercihinde bulunmaktadır. Yüzlerce sayfası bulunan e-ticaret ve dinamik web tasarımı hizmet seçenekleri yapısı gereği devamlı güncellenmekte ve bu sebeple bir veritabanına ihtiyaç durmaktadır.

Statik Web Tasarımı Avantajları Nelerdir?

 • Dinamik web sitesine oranla daha hızlı yüklenirler. Herhangi bir veritabnı içermektedikleri için veritabanı taraması olmadan daha hızlı sayfa açılışı gerçekleşir.
 • Php, Asp, .net gibi CMS programlama dilleri ile veritabanı yazılımı işlemi olmadığı için dinamik web tasarımına göre çok daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Statik web tasarımı nedir, nelerden oluşur, nasıl olmalıdır gibi soruları cevaplandırdıktan sonra nasıl statik web tasarımı hizmeti verdiğimize değinecek olursak;

 • Hazırlanacak statik web tasarımı için müşteriden gerekli olan doneler (logo, fotoğraf, içerikte kullanıcak ürün ve hizmete ait yazılar) alınır. Ürün ya da hizmetlere ait fotoğraflar yoksa profesyonel fotoğraf çekimi için fiyat teklifi sunulur.
 • Kurumun kimliğine uygun, hedef kitlenin kullanıcı deneyimine göre tasarlanan statik web tasarımı müşterinin onayına sunulur. Varsa revizasyon istekleri yerine getirilir
 • Alınan onay sonrası tasarımın html ve css kodlama işlemi yapılarak web sitesinin tüm sayfaları aktif hale getirilir ve sunucuya yüklenir.

Dinamik Web Tasarımı

PHP, ASP, .NET gibi yazılım dillerinin kullanıldığı, bir veritabanına sahip, admin ve kullanıcı hesapları ile giriş yapılıp site geneli ya da sitenin bir bölümünün güncellenebildiği web sitelerine dinamik web sitesi denilmektedir. Kullanıcının siteyi yönetebileceği bir yönetim paneli oluşturularak güncellemelerin bu panel sayesinde yapılması sağlanır.

Güncellenebilirlik ve yeni içerik girme kolaylıkları gibi avantajlar sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen web tasarım çeşidi olmaktadır. Yeni ürün, fotoğraf, yeni metin, site menü ve kategorileri v.b içerikleri CMS yönetim paneli ile oluşturması ve güncellemesi sağlanır. Bu sayede yönetim paneli kullanıcısının HTML ve CSS kod bilgisine gerek duymadan, basic düzeyde bilgisayar ya da telefon bilgisiyle bile web sitesine ait çoğu işlemi yapması mümkündür. Özellikle yönetim panelinin responsive (mobil uyum) yapısı sayesinde cep telefonundan bile web sitesinin güncellemesi yapılabilmektedir. Tüm bu kullanım özellikleriyle statik web tasarımıyla farklılık oluşturur.

Wordpress, Joomla gibi hazır CMS (yönetim paneli) sistemleri de bulunmaktadır. Bu açık kaynaklı ve hazır yönetim paneli sistemleri çoğu kişi tarafından kullanıldığı ve açık kaynak barındırdıkları için güvenlik açıkları bulundururlar. Ayrıca karmaşık arayüz ve kapsamları sebebiyle kullanıcı deneyimleri oldukça düşüktür. Bu sebeple verdiğimiz dinamik web tasarımı hizmetinde özgün ve oluşturulan siteye özel CMS yönetim paneli hizmeti vermekteyiz. Dinamik web tasarımı hizmetimiz, arayüz tasarımı ve kod yapısıyla kullanıcının kolaylıkla işlem yapabilmesi üzerine inşa edilmektedir.

Dinamik Web Tasarımının Avantajları Nelerdir?

 • Kullanımı için kod bilgisine gerek yoktur.
 • Web sitesinin tüm sayfalarını kolaylıkla güncellemek mümkündür.
 • Güncellenebilir olması sebebiyle arama motorları tarafından daha fazla sevilmektedir.

Dinamik web tasarımı nedir, nasıl olmalıdır, özellikleri nedir, nelerden oluşur gibi soruları cevaplandırdıktan sonra nasıl dinamik web tasarımı hizmeti verdiğimize değinecek olursak;

 • Yönetim paneline entegre olunacak site içeriği hakkında müşteriyle karar verilir.
 • Yapılacak dinamik web tasarımı projesi için müşteriden gerekli olan dökümantasyon istenir. Sitede yer alacak ürün ve hizmete ait fotoğraflar bulunmuyorsa profesyonel fotoğraf çekim hizmeti için fiyat teklifi müşteriye sunulur.
 • Hedef kitle ve kurum kimliğine uygun şekilde tasarlanan arayüz tasarımı tasarımı onaya sunulur. Revizasyon işlemi varsa gerçekleşir.
 • Alınan onay sonrası yönetim paneli ve web sitesinin komple kodlama işlemine geçilerek proje tamamlanır.

E-Ticaret Web Tasarımı

İnternet yoluyla alışveriş yapılabilen web sitelerine e-ticaret web sitesi denilmektedir. Alışveriş ya da ticaret güven temeli üzerine kuruludur. İnternet ortamında yapılacak alışveriş için güven veren unsur, alışveriş yapılacak sitenin web tasarımı, kullanıcı yorumları, firma ya da marka profili gibi etkenlerdir. Özensiz ve profesyonel web tasarımı olmayan bir e-ticaret sitesi ziyaretçide güven kaybı yaşatır.

Ülkemizde son 10 yıldır satış gelirleri ciddi seviyede artan, son 2 yıldır ise pandemi dönemiyle zirve yapan e-ticaret, ürün ya da hizmet satışı için satış hacimleri düşünüldüğünde artık bir gerekliliktir. Dijitalleşme ve globalleşmenin öneminin her geçen gün arttığı bu dönemde ürün ve hizmet satışı yapan her vizyon sahibi firmanın e-ticaret web sitesi artık bir ihtiyaçtır.

İyi bir kullanıcı deneyimi, sağlam hedef kitle ve rakip analizi, sade ve kolay kullanıma uygun tasarım, arama motorlarına dost kodlama, temiz ve güvenli yazılım profesyonel e-ticaret web tasarımı kriterleridir. Vermiş olduğum e-ticaret web tasarımı hizmetinde tüm site tasarımı ve yazılımı özgün ve o siteye özgü olarak hazırlanmaktadır. Herhangi bir hazır tasarım ya da e-ticaret sistemi kullanılmamaktadır.Unutulmamalıdır ki, real mağazada satışı arttıran vitrin, online satışta ise tasarımdır.

E-ticaret web sitesinin mobil uyumlu (responsive) olması satış bakımından da oldukça önemlidir. Hazırlanan web tasarımının mobil cihazlara sağladığı uyum kullanıcı deneyimini arttırarak satışa etki sağlar. Web sitesinin mobil cihazlarda doğru ve sorunsuz gösterimi ziyaretçinin rahatlıkla alışveriş yapabilmesini sağlar. Web sitelerinin artık mobil cihazlara göre tasarlandığı günümüzde bu durum önemli bir kriterdir.

E-Ticaret Web Sitesi Yaptırmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 • Devamlı 7/24 açık ve ulaşılabilir bir online mağazaya sahip olmak.
 • Daha uygun maliyetlerle yeni pazarlar ve hedef kitlelere ulaşabilmek.
 • Oluşturulan geri kazanımlı müşteri havuzu ile müşteri - satıcı bağını kampanya ve bilgilendirmelerle devamlı sıcak tutabilmek.
 • Geleneksel reklam yöntemlerine göre daha uygun fiyatlarla marka bilinirliği oluşturabilmek.
 • Müşteri ihtiyaç ve eğilimlerini kolaylıkla takip ve analiz edebilmek.
 • Ürün ve hizmet kalitesini geri bildirimler alarak geliştirebilmek.
 • Çeşitli pazar yerleri ile entegrasyon sağlayarak daha geniş kitlelere satış ve marka tanıtımını yapabilmek.

E-ticaret web tasarımı nedir, nasıl olmalıdır, özellikleri nedir gibi soruları cevaplandırdıktan sonra nasıl e-ticaret web tasarımı hizmeti verdiğimizi belirtecek olursak;

 • Yapılacak e-ticaret web sitesi için müşteriden gerekli içerik (logo,fotoğraf,yazı v.b) talep edilir. Sitede yer alacak ürün ve hizmete ait fotoğraflar bulunmuyorsa profesyonel fotoğraf çekim hizmeti için fiyat teklifi müşteriye sunulur.
 • Firmanın kurumsal kimlik ve hedef kitle analizi sonucu oluşturulan arayüz tasarımı yapılarak müşteri onayına sunulur. Gerekli revizasyonlar yapılır.
 • Sanal pos, bankacılık işlemleri ve yazılımı yapılır.
 • Alınan tüm onaylar sonrası yazılım ve tasarımı tamamiyle özgün olan e-ticaret web tasarımı yayına alınır.

Mikro Web Tasarımı

Genelde kampanya, tek ürün tanıtımı gibi daha dar amaçlı ve kapsamı dar web siteleri için yapılmaktadır. Birkaç sayfadan oluşur ve markadan daha çok ürün, hizmet ya da kampanya ön plandadır.

Temizlik sektöründe hizmet veren bir firmayı ele alacak olursak, yeni çıkartacağı bir deterjan markası için kendi web sitesinde ürün paylaşamı yerine daha kapsamlı bir mikro web tasarımı yaparak bu ürüne ait tanıtımı yapabilmektedir. Bu ürüne ait nish bir domain alınarak sadece bu ürün hakkında tüm içerik ve görsel tanıtımı yapılmaktadır. Bu sayede sadece bu ürün için kanalize olmuş bir web sitesi ile ürüne özel hedef kitle yaratılmış olacak, bu ayrı kitle üzerinden pazarlama faaliyetlerini yürütmek mümkün olabilecektir. Aynı örnek oluşturulacak bir kampanya içinde mümkün olabilmektedir.

Mini web sitesi isminin de verilebileceği mikro web sitesi, çoğu büyük firmalar tarafından tekli ürün tanıtımları ve kampanyalar için tercih edilmektedir. Mikro web tasarımı müşteri isteği ve ihtiyacı doğrulusunda statik, dinamik ya da e-ticaret web sitesi şeklinde olabilmektedir.

Mikro Web Tasarımı Avantajları Nelerdir?

 • Birçok ürün ya da hizmeti aynı web sitesinde paylaşmak yerine tek bir web sitesinde paylaşarak akılda kalıcığı ve bilinirliği arttırmış olursunuz.
 • Tek odaklı olduğu için o ürün, hizmet ya da kampanya özelinde SEO açısından daha çok başarı elde etmiş olursunuz.

Mikro web tasarımı nedir, nelerden oluşur, nasıl olmalıdır sorularını cevaplandırdığım bu yazıya ek nasıl mikro web tasarımı hizmeti verdiğimizi ilecek olursam;

 • Ürün, hizmet ya da kampanyaya ait gerekli doneler müşteriden alınır. Hedef kitle analizi sonrası kurumsal kimliğe uygun şekilde tasarım yapılarak müşteriye onayı sunulur.
 • Fotoğraflar mevcut değilse profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti için fiyat teklifi verilir.
 • Toplanan içerik ve bilgiler ışığında yapılan arayüz tasarımı onaya sunulur.
 • Alınan onayla komple kodlama işlemi tamamlanıp mikro web sitesi yayına alıır.
Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Dijitalleşen dünyamızda profesyonel fotoğrafın önemi her geçen gün artmakta. Özellikle ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren firmalar için bu önem bir ihtiyaç halindedir. Sosyal medya, web sitesi, basılı ve görsel tüm mecra ve medyada bir ihtiyaç olan fotoğraf, profesyonel ve yüksek çözünürlüklü haliyle işletmeye yüksek kullanabilirlik sunmaktadır.

Profesyonel fotoğraf çekimi marka ve ürününüze kimlik kazandırarak müşteri ile ürünü iletişime geçirir. Özellikle web sitelerinde kullanılan ürün fotoğrafları ürünü eline alamayan ziyaretçi için önem teşkil eder. Ürünü fotoğraftan alan kitle için fotoğrafın kalitesi, sağladığı iletişim alma dürtüsünü geliştirir. Kaliteden uzak, ürünü ve hizmeti nitelendirmeyen, net ve doğru renk ve ışıkta olmayan ürün fotoğraf çekimleri satış yönünden negatif sonuçlar doğuracaktır.

Web sitelerinde kullanılan ürün ve hizmet fotoğraflarının özgünlüğü SEO içinde oldukça önemlidir. Sitenize ait olmayan, defalarca başka siteler tarafından kullanılmış bir görseli kullanmak SEO için sitenize negatif etki yaratarak özgünlüğünü düşürür. Ziyaretçi içinde başka web sitelerinde gördüğü aynı görseli sizin sitenizde de görmek güven duygusunu negatif etkileyecektir. Profesyonel ürün fotoğraf çekimi bu sebeple her işletme için olmassa olmazdır.

Her işletmenin bir ya da birden fazla sosyal medya hesabının olduğu bu günlerde profesyonel fotoğraf çekimi sosyal medya paylaşımları içinde bir gerekliliktir. Doğru renk, kadraj, ışık ve kompozisyonda, ürün ve hizmeti ön plana çıkaran profesyonel fotoğraf çekimi, gerek sosyal medyada gerekse basılı reklam tanıtım ürünlerinde gerekli etkiyi sağlayarak fark yaratır. Bu farkta işletmenize pozitif yönde katkı sağlar.

Freelance Çalışma Şeklinin Sunduğu Avantajlarla
Menü