Hakkımda

Edindiğim mesleki bilgi ve beceriye, çalışarak tecrübe sahibi olduğum kurum ve kuruluşlara, şahsıma ait çeşitli bilgilere ve freelance sektörü hakkında değindiğim konular yer almaktadır.
yunus hatip parlar

1986 Edirne doğumluyum. 2009 yılından bu yana reklam ve basım sektöründe ayrıca freelancer olarak Grafik Tasarımcı pozisyonunda hizmet vermekteyim. İlköğretim ve liseyi tamamladıktan sonra kısa süreli Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde maceram oldu. Bu bölümün beni tatmin etmemesi üzerine terk kararı aldım. İş hayatıma yolculuğum bu işin mutfağı olan matbaa ile başladı. Kendinden yapışkanlı etiket basımı için işe başladığım iş hayatı serüvenime birçok ajans ve yine matbaalarda çalışarak yön verdim.

2010 yılında tam zamanlı iş hayatıma ek freelance grafik ve web tasarım iş alımı yapabilmek için Evden Tasarım’ ı kurdum. Türkiye’nin henüz freelance iş tanımıyla yeni tanıştığı yıllarda oluşturduğum bu kuruluş ile birçok yurtiçi ve yurtdışı projeyi gerçekleştirmekten mutluluk duydum. 1 sene önce tam zamanlı çalışma serüvenimi tamamlayıp sadece Evden Tasarım yaparak freelance çalışmaktayım.

Yunus Hatip PARLAR

Nedir Freelance?

Türkçe karşılığı “ serbest çalışmak ” anlamına gelen çalışma şeklidir. Home Ofis çalışma mantığı ile benzer olan freelance çalışma şekli ile, firma bünyesine bağlı olmayan freelancer çalışana parça başı ya da saat üzerinden, yapılan işin mahiyetine göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Neden Freelance?

Aylık elaman giderlerinden olan sabit maaş, sigorta, yemek v.b. giderleri ödemez, sadece yapılacak işin ücretini ödeyerek kar etmiş olursunuz. Ajansların vermiş olduğu fiyatların aşağısında iş yaptırırsınız. Hizmetlerin tümünü tek elden aldığınız için, işin akıbetinde çeşitli sorunlarla karşılaşmazsınız. Mesai saatleri olmadığı, çeşitli departmanlardan oluşmadığı için işiniz beklemez ve işinizi daha erken teslim alırsınız. Firmalarda bulunan günlük iş trafiğinden uzak, proje odaklı bir çalışma şekli olduğu için daha verimli sonuçlar alırsınız.

evden tasarım icon
13Yıllık Tecrübe
176Mutlu Müşteri Deneyimi
48Web Tasarım Projesi
214Grafik Tasarım Projesi

12 yıllık meslek hayatımda çeşitli sektörlerde, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok firma ve kuruma hizmet vermekten mutluluk duydum. Sizi de freelance çalışma şeklinin sağladığı uygun fırsatlarla müşterilerim arasında görmekten mutluluk duyarım.

Menü