TRT 1989 Reklam Kuşağı

TRT 1989 Reklam Kuşağı

Renkli televizyonların her evde yeni yeni çoğaldığı, benim gibi 80 kuşağının özlemle andığı o güzel ve naif yıllar. Teknolojik gelişmelerin bu kadar hızlı olmadığı, televizyonun ev hanesi üzerindeki yerinin çok yüksek olduğu zamanlar. Ev içi eğlencenin tek kaynağı renkli televizyonlar.

TRT’nin tek kanal olduğu bu dönemde özlenen sadece televizyon programları değil tabiki. O dönemdeki çoğu reklam kuşağı hafızamızdaki yerini tutmakta.

Dönüp şuan baktığımızda yüzümüzde tebessüm ve içimizde özlem yaratan o reklam kuşaklarından TRT’nin 1989 yılındaki 2 adet reklam kuşağını izlemişken blogda paylaşıp benim gibi özlem gidermek isteyenlere şifa niyetine bir kuple nostalji yaşatmak istedim.

TRT’nin 1989 Yılı Reklam Kuşağı – 1

TRT’nin 1989 Yılı Reklam Kuşağı – 2

ilginizi çekebilir ikon İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TRT 1989 Reklam Kuşağı Detay >> Reklam Harvey ile Reklamın Önemi
ABD’de büyük bir reklam ajansı olan Thinkbox’un reklamın önemini vurgulamak amacıyla “Harvey” isimli bir köpeği konu aldığı reklam filmini beğenip blogda yer vermek istedim. Konu şöyle; Bir çift köpek almak için bir barınağa gider. Sırasıyla köpekleri incelerken Harvey’nin bulunduğu kafese gelirler. Harvey’nin önünde bir kumanda, arkasında da bir LCD TV vardır. Kumandanın play tuşuna basmasıyla...
0 Yorum Yunus H. Parlar · 27 Ocak 2022
yorum yaz YORUM YAZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü