Bitlis Tatvan Belediyesi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor

Bitlis Tatvan Belediyesi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor

Bitlis’e bağlı Tatvan Belediyesi yeni logosunu belirlemek için logo tasarımı yarışması düzenliyor. ‘Marka Şehir Tatvan’ın Yeni Logosunu Sen Tasarla’ sloganı ile düzenlenen logo tasarımı yarışmasında birinci gelen esere 40.000 TL para ödülü verilmekte. Derece sahibi ikincilere 20.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ile toplamda 70.000 TL ödül dağıtılmakta.

Tatvan Belediyesinin düzenlediği logo yarışması hakkında detaylar ise şöyle;

Konu ve Amaç

Yarışmanın konusu, belediyemizin vizyonu ve misyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel kullanıma imkân sağlayacak özgün bir Tatvan Belediyesi logosunun oluşturulması ve hayata geçirilmesidir.

Yarışma Koşulları

1-Yarışma, ulusal ve uluslararası tüm tasarımcılara/katılımcılara açıktır. Özel bir mesleki statü ya da profesyonel unvan taşıma şartı beklenmez. 18 yaşını doldurmamış katılımcıların dereceye girmeleri halinde, belirlenen ödülün ödemesi veli ya da vasiye yapılır.
2- Her katılımcı en fazla üç adet tasarımla yarışmaya katılabilir.
3-Yarışmaya gönderilen tasarımların özgün nitelikli olmaları, daha önce başka yarışmalara gönderilmemiş olmaları, başka hiçbir yerde/mecrada ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olmaları, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir.
4-Yarışmaya eser gönderen tasarımcılar, gönderiye konu eserdeki tasarımın kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Tasarımların etik ve yasal sorumlulukları her koşulda tasarımcısına aittir. Yarışma katılımcısı tasarımcılar Tatvan Belediyesi Logo Tasarım Yarışmasına katılımlarından dolayı herhangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir.
5-Düzenleyici kurul, raportör, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları ve yarışmayı düzenleyen organizasyon kuruluşu personeli ile birince derece yakınları bu yarışmaya katılamaz. Ayrıca, söz konusu katılım kısıtlarının kapsamındaki kişilerin ‘yakın ilişkide oldukları’ sosyal çevrelerinden olanların da (samimi arkadaş ve öğrenci v.s.) yarışmaya katılımı etik açıdan ihlâl sayılacaktır. Yarışma sonrası, bu maddeyle ilgili bir ihlal tespiti durumunda yasal süreç takibi yapılarak derece ve ödül iptali gerçekleşecektir. Yarışma düzenleme kurulu, tasarım etiği değerini tasarım estetiğinden üstün tutmaktadır.
6-Seçici kurul tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek ve bu durumda yarışma düzenleme ve yönetim kurulunun yeni bir logo seçme imkânı peşinen kabul edilecektir.
7-Logo tasarımının üzerinde isim, imza, mahlas, slogan veya ayırıcı hiçbir ‘kimlik bildiren/çağrıştıran’ işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.
8- Yarışmada siyasal ve etnik taraflılık bildiren hiçbir sembolün kullanılmaması gerekir. Kamu yararı ve kamuya hizmet bilinci gözetilerek ‘bütünleştirici’ anlam üretimlerine odaklanılmalıdır. Dini semboller ise, yalnızca kültürel bir zenginlik ve desen olarak kullanılabilirler. Çarpıtılmış, bağlamından koparılmış, ayrıştırıcı ve yozlaştırıcı yaklaşımlar içeren tasarımlar ön değerlendirmede elenecektir.
8- Tasarımlar en geç 26 Mayıs 2023 günü 24:00’e kadar logoyarismasi@tatvan.bel.tr web adresi üzerinden yüklenmelidir.

Gönderim Koşulları

1-Katılım sadece elektronik ortamda, logoyarismasi@tatvan.bel.tr adresine yapılacaktır. Görsel, yüksek çözünürlükte (en az 300 dpi JPEG, PDF ve vektörel çalışma dosyası ile birlikte) hazırlanmış olmalıdır. Tasarımlar, CMYK renk modunda olacaktır.
2-Tasarım dosya isimleri, rumuz olarak kaydedilecek ve eser rumuzu başvuru formuna da yazılacaktır. Birden fazla tasarım gönderiminde, rumuzun sonuna numaralandırma yapılması gerekir. Örneğin, Tatvan1, Tatvan2, Tatvan.
3-Her bir logo tasarım çalışması, A4 kâğıt ölçülerinde çalışma alanın üst orta kısımda 15×15 cm alanda ve en uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde renkli olarak yerleştirilecektir. Ayrıca bu uygulamaların alt bölümünde logo tasarımının %20’si büyüklüğünde siyah beyaz örneği de bulunmalıdır.
4-Katılımcılar çalışmalarını ve özgeçmiş bilgilerini (adı-soyadı, mesleği, e-posta adresi, posta adresi, ikamet ettiği il, telefon numarası) ayrı ayrı dosyalar halinde ve belirleyecekleri rumuz ile adlandırarak göndermelidir.
5- Tasarımların üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır. 6-Teknik şartlardan herhangi birinin eksik olması halinde, katılımcının tasarımı değerlendirmeye alınmayacaktır.

Düzenleyici Kurul

Mehmet Emin GEYLANİ – Tatvan Belediye Başkanı
Doç. Dr. Menduha Satır Kayserili – Atatürk Üniversitesi
Dr. Bülent Polat – MEB
Dr. Savaş Keskin – Bayburt Üniversitesi
Öğr. Gör. Oktay Subaşı – Bitlis Eren Üniversitesi

Seçici Kurul

Prof. Dr. Ata Yakup KAPTAN – Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Prof. Dr. Hasip PEKTAŞ – İstinye Üniversitesi
Prof. Dr. Fatih ÖZDEMİR– Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
Doç. Dr. Aydın Zor – Akdeniz Üniversitesi
Doç. Dr. İsmail Keskin – Kocaeli Üniversitesi
Doç. Zafer Lehimler – Atatürk Üniversitesi
Doç. Dr. Behçet KOCAMAN – Bitlis Eren Üniversitesi
Doç. Mehmet Ferruh Haşıloğlu – Atatürk Üniversitesi
Dr. Öğr. Üyesi İmran Uzun – Kocaeli Üniversitesi
Dr. Öğr. Üyesi Tamer Kavuran – Fırat Üniversitesi
Öğr. Gör. İsmail Birlik – Bayburt Üniversitesi

Ödüller

Birincilik Ödülü : 40.000-TL
İkincilik Ödülü : 20.000-TL
Üçüncülük Ödülü : 10.000-TL
Mansiyon 1 : Yöresel ürünler paketi
Mansiyon 2 : Yöresel ürünler paketi
Mansiyon 3 : Yöresel ürünler paketi

Sonuçların Açıklanması

Yarışma sonuçları, 2 HAZİRAN 2023 tarihinde Tatvan Belediyesi resmi internet sitesi (www.tatvan.bel.tr) üzerinden açıklanacaktır.

Kurum, Adres ve Yarışma Takvimi

Yarışmayı Yapan Kurum :  Tatvan Belediye Başkanlığı
Yarışma Başvuru Tarih Aralığı :  27 MART 2023 – 26 MAYIS 2023
Son Teslim Tarihi :  26 MAYIS 2023 – Saat 24.00 ye kadar
Sonuçların İlan Edilme Tarihi : 2 HAZİRAN 2023

ilginizi çekebilir ikon İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bitlis Tatvan Belediyesi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor Detay >> Yarışma Merhaba Günü Logo Tasarımı Yarışması
Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Eğitim Spor Sanayi ve Ticaret AnonimŞirketi Bodrum Deniz Müzesi, “Halikarnas Balıkçısı” Cevat ŞakirKabaağaçlı’nın somut olmayan kültürel mirasına sahip çıkmaya devamediyor. Yerel yönetim müze çatısı altında bu kez Balıkçı’nın sabah-akşam,gelip-giderken, girip-çıkarken her daim kullandığı “Merhaba” selamınıuluslararası bir bakış açısıyla sahipleniyor. Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Eğitim Spor Sanayi ve Ticaret AnonimŞirketi ve bünyesinde...
0 Yorum Yunus H. Parlar · 2 Ekim 2023
Bitlis Tatvan Belediyesi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor Detay >> Yarışma Adidas İstanbul Temalı Tişört Tasarımı Yarışması Düzenliyor
Yarışma Konusu:  adidas Design Call İstanbul, adidas ve Mercado’nun birlikte hayata geçirdiği İstanbul temalı bir tişört tasarım yarışmasıdır. İlhamını İstanbul’dan alan tasarımcı ve sanatçıların yarışacağı adidas Design Call İstanbul, tüm tasarım disiplinlerine açıktır. Dereceye giren 5 tasarım, adidas Türkiye tarafından üretilecek ve dünyada en yüksek prestije sahip mağazalardan biri olan adidas İstiklal mağazasının vitrinlerinde sergilenerek...
0 Yorum Yunus H. Parlar · 3 Mayıs 2022
Bitlis Tatvan Belediyesi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor Detay >> Yarışma Pendik Kent Konseyi Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor
1.Yarışmanın Adı: Pendik Kent Konseyi Ödüllü Logo Yarışması 2.Yarışmanın Amacı: Yarışma, Pendik Kent Konseyi için kapsayıcı ve kuşatıcı yeni bir logo belirlenmesi amacıyla düzenlemektedir. Pendik Kent Konseyi vizyon ve misyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel kullanıma imkân sağlayacak özgün Pendik Kent Konseyi logosunun tasarlanması ve yeniden hayata geçirilmesidir. 3.Yarışmanın Konusu: Günün ihtiyaçlarına uygun pek çok ulusun...
0 Yorum Yunus H. Parlar · 14 Şubat 2022
yorum yaz YORUM YAZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü