SEO’ya Uygun Makale Nasıl Yazılır?

0

Web siteniz ister kurumsal olsun, ister portal olsun sunulan içeriğin kaliteli olması hem kullanıcı için hemde Google için oldukça önemlidir. Bu yazımızda sitenizde yayınlanan yazıların nasıl kaliteli ve SEO’ya uygun makalenin nasıl hazırlanacağı hakkında bilgiler sunacağuz…

İnternet ortamında hızla gelişen blog ve haber tarzı sitelerin ne kadar sıklıkta olduğu bir gerçek. Bu tarz web sitelerinin içeriklerinin SEO bakımından yetersiz olduğunda başarısız bir deneyim yaşamaları oldukça muhtemel. Bu sebeple SEO uyumlu makale ve içeriğin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

SEO’ya Uygun Makale Yazmanın Getirileri Nelerdir?

Maddeler halinde SEO uyumlu makalenin artılarını sırayalacak olursak;

1- Yeni içeriklerin Google tarafından daha hızlı indexlenmesi.

2- Arama motorları vasıtasıyla siteye gelen kullanıcıların siteyi daha geç terk etmeksi.

3- Hızlı indexlenmesiyle birlikle içeriğin SEO’ya uygun olması sebebiyle üst sıralara çıkması.

4- Web sitenin içeriğindeki kalitenin artması

5- Google’ın seveceği tarzda içerikle anahtar kelimelerde de yükseliş sağlanması

Bu artılar düşünüldüğünde SEO’ya uygun makale ve içeriğin bir web sitesi için ne kadar önemli olduğu görülmekte.

Peki SEO’ya Uygun Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle SEO uyumlu makale yazmayı başlıklar haline toparlamayacak olursak;

SEO Uyumlu Başlık Seçimi

Makale başlığı dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Makaleyi özetleyici ve yazıdaki anahtar kelimenin de içeriğinde olması en önemli elzemdir. Makale başlığının en az 30, en fazla 80 kelimeden oluşuyor olması SEO açısından önemlidir. Web sitsinin link yapısının da SEO’ya uygun (223432.html yerin, seoya-uygun-baslik.html gibi) olmalıdır.

SEO Uyumlu TAG ve METAG İçeriklerinin Girilmesi

Yazı içeriğinin arama motorlarının algılamasında girilecek metag ve tag ler oldukça önemlidir. Yazıda bulunan hedef anahtar kelimelerin girildiği bu bölümde ortalama 160 karakterden fazla anahtar kelime girilmemesini önermekteyiz.

SEO’ya Uygun İçerik

Başlık ve anahtar kelimeden sonra sıra geldi yazı içeriğinin nasıl olacağına… Makale içeriğinin SEO uyumlu olması için, en az 250 kelimeden olşuyor olması oldukça önemlidir. Hedef anahtar kelimenin makale içerisinde en az %10 oranında kullanılması da oluşturulan yazıyı hem zengin hemde SEO uyumlu kılacaktır. Son olarak arama motorlarının görsel aramalarda en önem verdikleri resimlere uygulanan alt etiketlerinde oldukça önemli olduğunu vurgulamak gereklidir.

Eğer bir blog yazarı ya da bir web sitesi sahibiyseniz sizler için oldukça önemli olan SEO uyumlu makale nasıl yazılacağı konusunda mutlaka kendinizi geliştirmenizi önermekteyiz…

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"SEO’ya Uygun Makale Nasıl Yazılır?" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya