SEO Açısından Site İçeriği Nasıl Olmalı?

0

İçerik; ziyaretçilerin herhangi bir sitede dikkat ettikleri en önemli yönlerden biridir. Bu önem arama motorları için; sitede ne olduğunu rahatça bulmasıyla ilişkilidir. Bizim amacımız ikisi için’de iyi sonuçlar listelemek olmalıdır.

Orjinal Yazılı İçerik

Tüm içeriklerinizin özgün olarak yazılması gerekir. Başka sitelerden kopyalanan içerikleri çok rahat bir şekilde arama motorları algılar ve arka sıralarda listeler. PDF ve Rss bağlantıları sitenize herhangi bir şekilde yarar sağlamayacaktır.

İmla Kontrolü

Yazım yanlışı ve imla hatalarına dikkat edin . Arama motorları için sayfanızın yazım hatalarını analiz etmekten kaçınmayın.

Sürekli İçerik Güncelleyin

Düzenli olarak güncellenen siteler arama motorları tarafından farkedilecektir. Arama motorları tek değildir. Facebook iç arama sonuçlarında bile içerik güncelleme sizi facebook arama sorgularında ön plana çıkartır.

Kalın ve İtalik Yazı

Önemli anahtar kelimelerinizi kalın ve italik olarak vurgulamalısınız. Bu vurgular bir kelime’de olabilir fakat aşırıya kaçmayın bir paragraf olarak kullanmayınız.

İçerik Tabanlı Dosyalar

Pdf, world dökümanlar gibi dosyaları sitenizde barındırmanız arama motorları tarafından yazı olarak algılanır.

Kelimeler Doygunluk

Önemli anahtar kelimelerinizi sayfada yoğun şekilde belirtmelisiniz . Fakat son zamanlarda bu doygunluk abartıldığı için aşırı dozda olduğunda cezalandırma görülebilir.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"SEO Açısından Site İçeriği Nasıl Olmalı?" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya