0


Yarışmanın Amacı:

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU); İzmirli hemşerilerimize, çevre ve insan sağlığını gözeterek, içme suyu ve atık su hizmetlerini etkin, verimli, kaliteli ve sürekli sunma misyonuna sahip olmasının yanı sıra bilim ve teknoloji ile su kaynaklarını koruyan, atık suların doğaya dönüşünü sağlayan, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakan, halkıyla bütünleşen lider kurum olma vizyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İZSU Genel Müdürlüğü’nün 30. kuruluş yılı olan 2017 yılı içinde gerçekleştirilecek tüm etkinliklerde ve platformlarda kullanılmak üzere; kurum kimliğini yansıtacak, işlevsel nitelikte, özgün, estetik ve akılda kalıcı yeni bir logo oluşturulması amaçlanmaktadır.

Ayrıca bu yarışma ile tasarımcılar İZSU Genel Müdürlüğü’nün gururla kutlayacağı 30. kuruluş yılında kurumun özel 30. Yıl Logosu’nu tasarlama şansı yakalayacaktır.

Seçici Kurul Üyeleri:

Prof. Dr. Yakup ÖZTUNA (Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı)
Prof. Dr. Beril AKINCI VURAL (Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kurumsal İletişim Anabilim Dalı Başkanı)
Yrd. Doç. Dr. Nazlı GÜRGAN (Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı)
Yrd. Doç. Dr. Zeynep ARDA (İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı)
Serpil BARAN (İZSU Genel Müdür Yardımcısı)

Ödül:
Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
Mansiyon: 1.000 TL

Genel Katılım Koşulları ve Değerlendirme Kriterleri:

- Yarışma seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında tüm tasarımcılara açıktır.
- Her katılımcı en fazla üç ayrı tasarımla yarışmaya katılabilir.
- Yarışma katılımcısı, İZSU 30. Yıl Logo Yarışması’na katılımlarından dolayı herhangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir.
- Yarışmaya katılan tasarımlar özgün olmalıdır. Tasarımlar başka hiçbir kurum ve kuruluşun logosunu çağrıştırmamalı, başka hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Teslim edilen tasarımın özgün olduğu tasarımcı tarafından kabul ve taahhüt edilmiş sayılır. Bu konudaki tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.
- Yarışmaya katılan tasarımların Türk Patent Enstitüsünce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış ve başka yarışmalara katılmamış olmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.
- Seçici Kurul eserleri özgünlük, yaratıcılık, konu odaklılık ve eserin İZSU’nun amaçlarını ve tarihsel gelişimini ve birikimini dikkate alan bir çerçevede değerlendirecektir.
- Seçici kurul tarafından özgün olmadığına karar verilentasarımlar yarışma dışı bırakılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımlara ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek, bu durumda İZSU’nun yeni bir logo seçme isteği peşinen kabul edilecektir.
- Eserlerin İZSU’nun ihtiyacını karşılamaması durumunda İZSU hiçbir tasarıma ödül vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma tekrarlanabilir.
- Yarışmanın son başvuru tarihi 9 Aralık 2016 Cuma günü mesai 17:00 olarak belirlenmiş olup bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul değerlendirmesinin ardından sonuçlar16 Aralık 2016 tarihinde www.izsu.gov.trweb adresinden ilan edilecektir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 9 Aralık 2016 Saat:17:00
Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 13 Aralık 2016
Sonuç İlan Tarihi: 20 Aralık 2016
Ödül Töreni Tarihi: Ocak 2017

İletişim:
Adres: İZSU Genel Müdürlüğü Genel Evrak ve Arşiv Şube Müdürlüğü Cumhuriyet Bulvarı No:16 Kat:Z Konak / İZMİR
Web Sitesi: www.izsu.gov.tr
E-mail: foner@izsu.gov.tr

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"İZSU (İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi) 30. Yıl Logo Tasarımı Yarışması" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya