Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Yazar: YP
  • Tarih: 10 Ocak 2016
  • Kategori: İnternet
0

Bir web tasarımı döküman ve yazılımının barındırılmasını sağlayan hosting (sunucu) seçiminde nelere dikkat edilmeli? Sunucu seçerken hangi kriterlere yer verilmeli? Hosting alırken olması gerekenler nelerdir? Bu ve benzeri sorular içerisinde bunaldıysanız bu yazımız sizin işini kolaylaştıracak cinsten.

Hosting (Sunucu) alırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabilriz;

Güvenlik: Bir sunucu seçiminde güvenlik en önemli kriterdir. Oluşturulan sistem ya da web sitenizin güvenlikli bir hosting tarafından barındırılması ileride başınızın ağrımasının önüne geçecektir. Bu nedenle hosting almadan önce firmanın hack ve saldırılara karşı almış olduğu güvenlik tebrirlerini muhakkak sorgulayın. Sistemin güvenliğinin nasıl sağlandığını ve nasıl korunduğunu mutlaka irdeleyin.

Bant Genişliği (BW): Bant genişliği yani Bandwidth, sitenin internet trafiğinin miktarını belirtir. Web sitenizin internet ortamında ne kadar veri ile çekildiğinin  miktarıdır. BW olarak yüksek miktardaki hosting eşittir daha fazla ziyaretçi anlamına gelmektedir. Sitenize giren her kullanıcı sitenizin total Mb değerindeki veriyi bilgsiyarına indrir. Buda bir veri transferi anlamına geldiğinden her hosting sağlayıcı bant genişliği için çeşitli paketler belirleyip bu şekilde hosting satışının gerçekleştirmektedir. Zaman içerisinde popüler olan web sayfanıza giren ziyaretçilerinde artışı, mevcut hosting paketinize az gelebilir. Bu sebeple bant genişliği konusunda sunucu alırken bir nebzede olsa geleceği düşünmek yerinde olacaktır.

Teknik Destek: Yaşanabilecek sorunlarda teknik desteğin bir hosting tarafından sağlanması çok önemli bir seçim nededir. Hızlı çözüm ve geri dönüş sağlayan hostign firmaları bu nedenle tercih sebibi olmalıdır. İnternet üzerinden teknik desteğin yanındai telefon ile teknik destek sağlayan sunucuları da seçim sırasında dikkate almanız önerilir.

Fiyat: Hosting fiyatlarını kıyaslarken yukarıda bahsedilen bölümleride kıyaslamaya dikkat ediniz. “Ucuz etin yahnisi” durumu herşeyde olduğu gibi hosting içinde geçerlidir.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"Hosting Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya