0

Sosyal medya devlerinden Facebook’u bilgisayar ya da akıllı telefon kullanıcılarının geneli artık kullanmakta. Firma da hergün çeşitli yeniliklerle karşımıza çıkmata. Bu özelliklerden bazıların hoşumuza gitsede, bazı özelliklerini kullanmak istemeniliyoruz. Kullanmak istenilmeyen özelliklerin ilk başında şu sıralar “Facebook’un Otomatik Video Oynatma” yer almakta.

Bilgisayar ya da akıllı telefonda olsun istem dışı otomatik olarak videoların oynaması hem cihaz performansını düşürdüğü gibi hemde gereksiz veri transferi yapmakta. Bu durumun nasıl aşılacağı ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bu durumun Facebook’un masaüsütü site ve mobil uygulamarında farklılık içeriyor. Her iki paltform için otomatik video kapatma özelliği şöyle;

Facebook’un Masaüstü Sitesinden Oto Video Kapatma

Facebook’un Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra sol menüde yer alan “Videolar” menüsüne tıklayanız. Açılan “Video Ayarları” sayfasından “Videoları Otomatik Oynat” bölümünde sağda bulunan “Varsayılan” yazılı butonu “Kapalı” olarak işaretlediğimizde, Otomatik Video Oynatma Özelliği devre dışı olacaktır.

Facebook Uygulasından Oto Video Kapatma

Facebook’un masaüstü sitesiyle benzer şekilde “Genel Ayarlar” sekmesinden Otomatik Video Oynatma özelliğini kapatmanız mümkün.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"Facebook’ta Otomatik Video Özelliği Nasıl Devre Dışı Edilir?" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya