Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

  • Yazar: YP
  • Tarih: 25 Mart 2011
  • Kategori: Genel
0

Başta aldığınız bilgisayarın kısa bir zaman sonra geç açılması, çeşitli programlarla çalışırken yavaşlaması ya da internette sörf yaparken bilgisayarın gözle görülür şekilde duraksaması gibi şikayetleriniz varsa tekrar sıfır bilgisayar almanıza gerek yok.

Yaşadığınız sorun donanımsal dan ziyade yazılımsal olma olasığı çok yüksek. Bilgisayarınızda yaşanılan bu tip bir yavaşlamanın genelde iki nedeni var.

1- VİRÜS, CASUS YAZILIM YA DA SOLUCANLAR

Bilginiz dahilinde olmadan internet ortamından sisteminize dahil olan programlardır. Bu tür programların amacı kişisel bilgilerinize ulaşmak, internet tarayıcınızın arama motorunu değiştirmek, sisteminizi kullanarak email göndermek, internet bankacılığı hesabınıza erişmek gibi sebeplerle yazırlar. Sizin bilginiz dahilinde olmadan bu tür işlemleri gerçekleştirdiği için bilgisayarınızın yavaşlanması doğaldır. Bu sebeple çeşitli antivürüs v.b. programları temin edip bilgisayarınızı detaylı bir taramadan geçirip, bilgisayarınızı bu zararlı yazımlardan temizleyerek, bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

2- ÇEŞİTLİ REGİSTERY HATALARI

Bilgisayarınıza yüklediğiniz çeşitli programların talimatları, bu programları kaldırdığınızda tam anlamıyla silinmezler. Bu sebeple geri planda bilgisayarınız bu programları çalıştırmak ister ancak ilgili program kaldırıldığı için ulaşamaz. Böylece bilgisayarınıza daha fazla yük biner ve sistemde yavaşlama yaşanır. Böyle sorunlarda bilgisayarınızın bu tür sorunlarını denetleyen ve silen çeşitli programları temin edip (Ccleaner v.b.), düzenli bir şekilde tarama yaparak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya