0

KONU

Ankara Kalkınma Ajansı Ankara Bölge Planı 2014-2023’de yer alan “Ankara’nın zengin kültürel, sanatsal ve tarihsel varlıklarının kentin sosyal hayatına ve turizme kazandırılması” hedefi doğrultusunda Ankara’yı yansıtan tarihi, sanatsal ve kültürel değerleri konu alan afiş yarışması düzenleyecektir.

AMAÇ

Yarışmanın amacı; Ankara’nın kültürel, sanatsal ve tarihsel varlıkları öncelikli olmak üzere ekonomik, stratejik, tarihi, turistik, kültürel ve yöresel değerlerini anlatan şehre dinamik bir bakış açısı kazandıracak afişler oluşturulmasıdır. Yarışma; ayrıca grafik sanatına ilgi duyan öğrencilerin ve genç grafik sanatçılarının yaratıcılıklarını desteklemeyi hedefler. Ankara Kalkınma Ajansı seçilecek afişleri yurtiçi ve yurtdışında tanıtım faaliyetlerinde ve katıldığı saygın organizasyonlarda kullanarak, genç sanatçılara yeni ufuklar açmayı, yeni olanaklar sağlamayı amaçlamaktadır.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Teslim Tarihi: 27 Mayıs 2016 saat 18:00’a kadar

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren kamuoyuna basın ve Ankara Kalkınma Ajansı internet sitesi kanalıyla duyurulacaktır. Ankara Kalkınma Ajansı, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL

Ankara Kalkınma Ajansı 1. Ankara Ve Kültürel Değerler Temalı Afiş Yarışmasında Birinciye 3.000TL

İkinciye 1.500 TL

Üçüncüye 1.000 TL

3 adet Mansiyon 500 TL

ödül verecektir. Seçilen yapıtlar, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından çeşitli organizasyonlar ve etkinliklerde afiş olarak kullanılacaktır.

Seçici kurulun sergilenmeye değer gördüğü afişlerin sahiplerine eserinin sergilenmeye değer görüldüğünü ifade eden bir katılım belgesi verilecektir.

Ödüle layık çalışma bulunup bulunulmaması,Seçici Kurul’un takdirindedir. Ödül tutarı, yarışmacıya yarışma sonrasında ödenecektir.

JÜRİ

Arif Şayık

Binnur Uçakhan

Can Çavuşoğlu

Eray Görgülü

S. Aybars Erdemli

Ankara Kalkınma Ajansı, değerlendirme toplantısına katılamayan seçici kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir.

İLETİŞİM
Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 11

06460 Çankaya / ANKARA

T: (312) 310 03 00

F: (312) 309 34 07

E: bilgi@ankaraka.org.tr

Başvuru Kayıt Formu : www.ankaraka.org.tr/form/afis-yarismasi

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

*

"Ankara ve Kültürel Değerler Afiş Tasarımı Yarışması" 0 yorum yapıldı

Henüz yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu sen yazmıyorsun?

Reklam ve Sponsorluk

  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarım
  • Reklam Verin
  • Reklam Verin

Evden Tasarım Facebook’ta

Sosyal Medya